Diakonie v Litoměřicích

Výrobky našich chráněných dílen

Výrobky našich chráněných dílen

Prohlédněte si náš Katalog výrobků

Kdo jsme?

Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích je součástí Diakonie Českobratrské církve evangelické. Vzniklo jako nestátní nezisková organizace v roce 1992 s cílem pomáhat lidem z okraje společnosti. Původní azylové centrum se postupně proměňovalo podle potřeb klientů, až vyrostlo do nabídky služeb, jejichž smyslem je podpora sociálně slabých a lidí se zdravotním postižením, především jejich integrace do společnosti a na trh práce.

S Vámi to zvládneme i v nejisté sezóně

S Vámi to zvládneme i v nejisté sezóně
10. 11. 2011

Motto večera „S Vámi to zvládneme i v nejisté sezóně“ vzali návštěvníci za své a Diakonii podpořili částkou, která se vyšplhala k půlce miliónu.

Letošní společenský večer s aukcí jsme v Litoměřicích pořádali již po sedmnácté, a přesto mnoho věcí se v něm událo poprvé.

Poprvé s námi, pracovníky Diakonie, pořádali společenský večer také uživatelé našich služeb. Moderování se ujala se Zdeňkem Bártou Marie Kůrková, která využívá podpory v samostatném bydlení, jiní nosili dražené exponáty, další pomáhali při prodeji výrobků z chráněné dílny, připravovali a obsluhovali na rautu, asistovali při prodeji vstupenek atd. Vše šlo jako po drátkách. Každý, kdo chtěl, našel pro sebe uplatnění a stal se tak důležitým kolečkem v dobře fungujícím hodinovém stroji. Mají za to náš dík a obdiv.

Poprvé jsme si také zabubnovali a zachrastili při hledání společného rytmuDrum circlu pod vedením Petry Šimánkové.

Zazpívali jsme si s hostem večera Janem Budařem. Podařilo se mu navodit a udržet až do konce strhující atmosféru.

Poprvé měli také návštěvníci možnost zakoupit dárkové balíčky s certifikáty a podpořit tím Diakonii. Každý balíček v sobě skrýval jedinečné hrnečky, které nikde jinde nekoupíte a kvalitní kávu. I když o balíčky byl zájem, ještě jsou nějaké k mání

Poprvé jsme měli na rautu z Klobouku vedle již osvědčených slaných i sladkých dobrot také navařená teplá jídla, třeba guláš nebo výborné palačinky s ovocem.

To nejdůležitější prvenství ale bylo to, že se aukce vyšplhala k částce téměř půl miliónu. Tempo, které nám zpočátku připadalo příliš pomalé, během večera nabralo na rychlosti a v závěrečném součtu jsme dosáhli 487 880 Kč. Je to pro nás velká vzpruha při vstupu do nejisté sezóny, která nás v příštím roce čeká.

Srdečně děkujeme všem, kteří se zasloužili o mimořádně úspěšný průběh a hlavně výsledek této akce. Přejeme všem tvůrcům, kteří darovali do dražby svá díla, ať je múzy neopouštějí a dražitelům, ať jim vydražená díla přinášejí hodně radosti.

 

Přečtěte si také článek z Litoměřického deníku a prohlédněte fotografie z večera.

Související galerie

       logo_UK_2016             
                     

                              

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha