Diakonie v Litoměřicích

Výrobky našich chráněných dílen

Výrobky našich chráněných dílen

Prohlédněte si náš Katalog výrobků

Kdo jsme?

Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích je součástí Diakonie Českobratrské církve evangelické. Vzniklo jako nestátní nezisková organizace v roce 1992 s cílem pomáhat lidem z okraje společnosti. Původní azylové centrum se postupně proměňovalo podle potřeb klientů, až vyrostlo do nabídky služeb, jejichž smyslem je podpora sociálně slabých a lidí se zdravotním postižením, především jejich integrace do společnosti a na trh práce.

Novinky

22. aukce Diakonie lámala rekordy!

26. 11. 2016

22. aukce Diakonie skončila rekordním výtěžkem 754 966 Kč! K této částce nám opět pomohla i skvělá moderátorka aukce, Chantal Poullain, která Diakonii přispěla částkou 50 000 Kč ze své nadace Archa Chantal.

Velice děkujeme všem hostům, kteří nás přišli podpořit a strávit s námi příjemný večer. Děkujeme všem dražitelům, kteří se aktivně zúčastnili naší dražby a podíleli se tak na neuvěřitelném výsledku aukce. Děkujeme i všem ostatním dárcům, kteří nám přispěli dalšími finančními dary. Díky Vaší štědrosti budeme moci pořídit nová okna do Chráněného bydlení, protože výtěžek aukce je určen právě na ně. Děkujeme!

Vážíme si Vaší přízně a podpory! A přejeme, aby Vám vydražená díla a výrobky přinášely radost!

Bližší informace o průběhu aukce a fotografie z večera doplníme co nejdříve.

Krabice od bot - Děti darují dětem k Vánocům 2016

3. 10. 2016

Pátý ročník akce Daruj krabici od bot,  která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice.

Zapojit se může každý, kdo naplní krabici od bot vhodnými dětskými dárky k Vánocům a doručí ji na některé ze sběrných míst. Dárek dostane některé z dětí z chudých rodin v ČR a určitě mu udělá velkou radost.

Od 14.11. do 6.12. sběr dárků.

Od 7.12. do 16.12. rozvoz a výdej dárků.

Letos se nově hlavním příjmovým a výdejním místem stává sbor ČCE Žižkov I. Prokopova 216/4, Praha 3.  

Přečtěte si 4. číslo časopisu CDS

25. 7. 2016

Před vydáním již 4. čísla časopisu CDS došlo k mnoha změnám, což je také příčinou toho, že jste na vydání čekali delší dobu.
V prvé řadě došlo ke změně osoby editorky. Koncem dubna odešla na mateřskou dovolenou dosavadní editorka Jana Eichlerová, která se již stala maminkou krásného a zdravého Ondráška, o čemž se dočtete v tomto vydání. Nastoupila jsem na její místo sociální pracovnice, čímž jsem se též stala novou editorkou časopisu CDS.
V tomto úvodníku jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o své pocity a dojmy z této pro mě důležité změny pracovního místa. Před nástupem na toto místo, jsem docházela na zaučování a Jana všechny pomalu připravovala na svůj odchod, takže snad měli všichni alespoň nějaký čas, aby se na tuto změnu připravili. Noc před svým nástupem jsem nervozitou skoro nespala a říkala jsem si, jestli se mi podaří zapadnout, zda mě nikdo nebude srovnávat s Jančou, jestli budu také tak dobrá pracovnice… No obav bylo dost, ale naštěstí je tady úžasný kolektiv jak pracovníků, tak i klientů, kteří mě vřele přijali, mají semnou trpělivost a podporují mě. Tímto bych jim chtěla poděkovat!
Snad už bude situace stabilnější a nám se podaří vydávat pro vás náš časopis častěji.

Čtěte ZDE

Splňte přání seniorům

26. 4. 2016

Přispějte na některý z projektů Diakonie, které jsou zapojeny do Programu Plníme přání seniorům a umožněte tak našim klientům dobře si zacvičit, sledovat staré filmy nebo si užít relaxaci v solných lázních.

Sbírka trvá do 30.6. 2016

Více informací hledejte zde.

Za Vaše příspěvky děkujeme!

 

 Nepojmenovaný 1

Vyšlo třetí číslo časopisu CDS

19. 2. 2016

Třetí číslo časopisu klientů a pracovníků CDS vychází s půlročním odstupem od toho druhého. Dalo by se říct, že patřičně zrálo po dobu mnoha měsíců.

Vůbec je hezké, že náš diakonický časopis – občasník vychází bez nějakých uzávěrek, stresu a presu. Že zraje, jako ten nejlepší ementál nebo jako jablko na stromě. A teprve, když přijde jeho čas, dostává se k vám, do vašich rukou.

Čtěte ZDE

 

 

21. aukce je úspěšně za námi!

6. 11. 2015

21. aukce Diakonie skončila krásným výtěžkem 554 144 Kč! K této částce nám pomohla i Chantal Poullain, která Diakonii přispěla částkou 50 000 Kč ze své nadace Archa Chantal.

Děkujeme Chantal i Báře Hrzánové za úžasné moderování aukce, děkujeme Vám všem, co jste nás přišli podpořit a strávit s námi příjemný večer a hlavně děkujeme všem aktivním dražitelům, díky kterým jsme získali tak nečekaně vysokou částku. Spolu s příspěvky našich sponzorů budeme moct pořídit nový devítimístný automobil pro klienty Diakonie.

Děkujeme za Vaši stálou podporu a přejeme, aby Vám vydražená díla a výrobky přinášely radost!

Bližší informace o průběhu aukce a fotografie z večera doplníme co nejdříve. Zatím si můžete prohlédnout fotografie v Litoměřickém deníku.

Děkujeme!

Výroční zpráva za rok 2014

8. 7. 2015

Letos jsme se rozhodli pojmout výroční zprávu (dokument Adobe PDF)výroční zprávu trochu jinak. Každoročně stále stejný typ informací o jednotlivých službách už nás začal trochu nudit. Přitom klienti jsou čím dál schopnější, tolik toho umí a ví! Dali jsme jim proto prostor, aby sami zhodnotili rok ve své službě či úseku. Letos se tedy nedozvíte, kolik bylo realizováno individuálních plánů, jak jsme splnili standardy poskytovaných služeb, či zda jsme změnili supervizora. Zato máte možnost si přečíst a případně i domyslet, komu to tu všechno slouží a jaký to má vůbec smysl. A o to jde především, že?

Hezké čtení Vám přejí všichni z Diakonie,
zejména Eva, Helena, Iveta, Jana, Jarmila, Jitka, Kristýna, Monika, Pavlína, Radka, Veronika, Věra, David, Fanda, Jakub, Jirka, Honza, Martin, Michal, Pavel a Vašek.

Výroční zpráva je k prohlédnutí ZDE (dokument Adobe PDF)ZDE.

Jubelejní 20. aukce vynesla Diakonii přes půl milionu!

15. 11. 2014

V jubilejní 20. aukci Diakonie se vydražila umělecká díla a výrobky našich klientů a chráněných dílen za rekordních 570 000,- Kč!

K této částce přispěla svým darem také samotná Chantal Poullain, která celý večer moderovala. Ze své nadace Archa Chantal nám darovala 50 000,- Kč!

Děkujeme Chantal, která svým šarmem opět okouzlila všechny přítomné v litoměřickém hradu. Děkujeme všem, kteří přišli s námi strávit příjemný večer a převážně děkujeme všem aktivním dražitelům, kteří se podíleli na získání této úžasné celkové částky, která bude použita na dofinancování rekonstrukce Centra denních služeb a pořízení výtahu do nových bezbariérových prostor.

Vám, kteří jste si z aukce odnesli ať už umělecké dílo či výrobek z našich chráněných dílen přejeme, ať máte z vydražených věcí radost, přinejmenším takovou, jako máme my z Vaší podpory!

Děkujeme!


Více si můžete přečíst v našem článku či v Litoměřickém deníku.

Akce Krabice od bot - Děti darují dětem opět zahajuje. Připojte se i vy! Sbírka trvá do 12. prosince

9. 11. 2014

V Česku žije podle expertních odhadů 100 až 150 tisíc dětí v situaci sociálního vyloučení. Musejí přitom čelit pohrdání ze strany většinové společnosti, které čas os času přeroste v otevřené projevy nenávisti. Akce Krabice od bot má za cíl tuto propast mezi sociálně vyloučenými a majoritou překlenout. Princip je jednoduchý. Děti vezmou krabici od bot, dají do ní podle uvážení dárky, které by jim samým udělaly radost, a pěkně krabici zabalí. Dobrovolníci potom s pomocí sociálních pracovníků doručí dárky potřebným dětem. Ty si je potom o vánocích rozbalí. Loni se podařilo obdarovat 1500 chudých dětí. Přidejte se i vy! Kontaktujte některé ze sběrných míst.

Výroční zpráva za rok 2013

31. 7. 2014

Milí přátelé,
letos opět s mírným zpožděním (pevně věříme, že se z toho nestane tradice), si Vám dovolujeme předložit naši
výroční zprávu za rok 2013. Přejeme Vám hezké čtení a věříme, že nám i nadále zachováte svou přízeň a podporu.

Za správní radu Diakonie ČCE v Litoměřicích Irena Opočenská, Eva Cimburová a Mgr. Vladimíra Tomášová.

       logo_UK_2016             
                     

                              

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha