Diakonie v Litoměřicích

Výrobky našich chráněných dílen

Výrobky našich chráněných dílen

Prohlédněte si náš Katalog výrobků

Kdo jsme?

Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích je součástí Diakonie Českobratrské církve evangelické. Vzniklo jako nestátní nezisková organizace v roce 1992 s cílem pomáhat lidem z okraje společnosti. Původní azylové centrum se postupně proměňovalo podle potřeb klientů, až vyrostlo do nabídky služeb, jejichž smyslem je podpora sociálně slabých a lidí se zdravotním postižením, především jejich integrace do společnosti a na trh práce.

Novinky

Splňte přání seniorům

26. 4. 2016

Přispějte na některý z projektů Diakonie, které jsou zapojeny do Programu Plníme přání seniorům a umožněte tak našim klientům dobře si zacvičit, sledovat staré filmy nebo si užít relaxaci v solných lázních.

Sbírka trvá do 30.6. 2016

Více informací hledejte zde.

Za Vaše příspěvky děkujeme!

 

 Nepojmenovaný 1

Velikonoční pozdrav ředitele Diakonie ČCE

24. 3. 2016

 

Vyšlo třetí číslo časopisu CDS

19. 2. 2016

Třetí číslo časopisu klientů a pracovníků CDS vychází s půlročním odstupem od toho druhého. Dalo by se říct, že patřičně zrálo po dobu mnoha měsíců.

Vůbec je hezké, že náš diakonický časopis – občasník vychází bez nějakých uzávěrek, stresu a presu. Že zraje, jako ten nejlepší ementál nebo jako jablko na stromě. A teprve, když přijde jeho čas, dostává se k vám, do vašich rukou.

Čtěte ZDE

 

 

21. aukce je úspěšně za námi!

6. 11. 2015

21. aukce Diakonie skončila krásným výtěžkem 554 144 Kč! K této částce nám pomohla i Chantal Poullain, která Diakonii přispěla částkou 50 000 Kč ze své nadace Archa Chantal.

Děkujeme Chantal i Báře Hrzánové za úžasné moderování aukce, děkujeme Vám všem, co jste nás přišli podpořit a strávit s námi příjemný večer a hlavně děkujeme všem aktivním dražitelům, díky kterým jsme získali tak nečekaně vysokou částku. Spolu s příspěvky našich sponzorů budeme moct pořídit nový devítimístný automobil pro klienty Diakonie.

Děkujeme za Vaši stálou podporu a přejeme, aby Vám vydražená díla a výrobky přinášely radost!

Bližší informace o průběhu aukce a fotografie z večera doplníme co nejdříve. Zatím si můžete prohlédnout fotografie v Litoměřickém deníku.

Děkujeme!

Výroční zpráva za rok 2014

8. 7. 2015

Letos jsme se rozhodli pojmout výroční zprávu (dokument Adobe PDF)výroční zprávu trochu jinak. Každoročně stále stejný typ informací o jednotlivých službách už nás začal trochu nudit. Přitom klienti jsou čím dál schopnější, tolik toho umí a ví! Dali jsme jim proto prostor, aby sami zhodnotili rok ve své službě či úseku. Letos se tedy nedozvíte, kolik bylo realizováno individuálních plánů, jak jsme splnili standardy poskytovaných služeb, či zda jsme změnili supervizora. Zato máte možnost si přečíst a případně i domyslet, komu to tu všechno slouží a jaký to má vůbec smysl. A o to jde především, že?

Hezké čtení Vám přejí všichni z Diakonie,
zejména Eva, Helena, Iveta, Jana, Jarmila, Jitka, Kristýna, Monika, Pavlína, Radka, Veronika, Věra, David, Fanda, Jakub, Jirka, Honza, Martin, Michal, Pavel a Vašek.

Výroční zpráva je k prohlédnutí ZDE (dokument Adobe PDF)ZDE.

Jubelejní 20. aukce vynesla Diakonii přes půl milionu!

15. 11. 2014

V jubilejní 20. aukci Diakonie se vydražila umělecká díla a výrobky našich klientů a chráněných dílen za rekordních 570 000,- Kč!

K této částce přispěla svým darem také samotná Chantal Poullain, která celý večer moderovala. Ze své nadace Archa Chantal nám darovala 50 000,- Kč!

Děkujeme Chantal, která svým šarmem opět okouzlila všechny přítomné v litoměřickém hradu. Děkujeme všem, kteří přišli s námi strávit příjemný večer a převážně děkujeme všem aktivním dražitelům, kteří se podíleli na získání této úžasné celkové částky, která bude použita na dofinancování rekonstrukce Centra denních služeb a pořízení výtahu do nových bezbariérových prostor.

Vám, kteří jste si z aukce odnesli ať už umělecké dílo či výrobek z našich chráněných dílen přejeme, ať máte z vydražených věcí radost, přinejmenším takovou, jako máme my z Vaší podpory!

Děkujeme!


Více si můžete přečíst v našem článku či v Litoměřickém deníku.

Akce Krabice od bot - Děti darují dětem opět zahajuje. Připojte se i vy! Sbírka trvá do 12. prosince

9. 11. 2014

V Česku žije podle expertních odhadů 100 až 150 tisíc dětí v situaci sociálního vyloučení. Musejí přitom čelit pohrdání ze strany většinové společnosti, které čas os času přeroste v otevřené projevy nenávisti. Akce Krabice od bot má za cíl tuto propast mezi sociálně vyloučenými a majoritou překlenout. Princip je jednoduchý. Děti vezmou krabici od bot, dají do ní podle uvážení dárky, které by jim samým udělaly radost, a pěkně krabici zabalí. Dobrovolníci potom s pomocí sociálních pracovníků doručí dárky potřebným dětem. Ty si je potom o vánocích rozbalí. Loni se podařilo obdarovat 1500 chudých dětí. Přidejte se i vy! Kontaktujte některé ze sběrných míst.

Výroční zpráva za rok 2013

31. 7. 2014

Milí přátelé,
letos opět s mírným zpožděním (pevně věříme, že se z toho nestane tradice), si Vám dovolujeme předložit naši
výroční zprávu za rok 2013. Přejeme Vám hezké čtení a věříme, že nám i nadále zachováte svou přízeň a podporu.

Za správní radu Diakonie ČCE v Litoměřicích Irena Opočenská, Eva Cimburová a Mgr. Vladimíra Tomášová.

Pomoc Ukrajině

26. 2. 2014

Kyjev se vzpamatovává z nejkrvavějších dnů své novodobé historie. Vývoj situace je nejistý, ač se na zprostředkování dialogu mezi znesvářenými stranami podílejí zástupci evropských zemí a parlament zrušil některé kontroverzní zákony. Vyřešení hluboké a nebezpečné politické krize v zemi bude trvat dlouhou dobu.

Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové pomoci je v kontaktu s luterským sborem Svaté Kateřiny, který sídlí v centru Kyjeva. Tento sbor aktivně pomáhá zraněným lidem z Majdanu, poskytuje ošetření, jídlo, pokrývky. Velmi by uvítali pomoc z naší strany, zejména finanční prostředky na přímou pomoc zraněným a potřebným a také na podporu rodin, jejichž členové zahynuli během střetů nebo byli zraněni. Sbor bude podporovat potřebné rodiny individuálně a adresně.

Synodní rada ČCE vyčlenila z fondu sociální a charitativní pomoci 200 000,- Kč na okamžitou pomoc Ukrajině a vyhlašuje dobrovolnou vnitrocírkevní, zaměstnaneckou sbírku, jejíž administrace je svěřena Středisku humanitární a rozvojové pomoci.

Touto sbírkou vyjadřujeme solidaritu s lidmi, kteří zápasí o demokracii a svobodu, a ve svém úsilí potřebují podporu.

 

Zdroj: Vyhlášení dobrovolné sbírky na pomoc Ukrajině, Synodní rada ČCE, 25.2.2014, kráceno red.

 

Další informace o sbírce čtěte na oficiálním webu ČCE

Výtěžek letošní aukce je 432 200,- Kč

8. 11. 2013

Na 19. Společenském večeru s aukcí se vydražila umělecká díla a výrobky chráněných dílen Diakonie za 432 200 Kč! 

Na této částce se podílela také Chantal Poullain, která letošní aukci nejen moderovala, ale také darovala Diakonii 50 000 Kč ze své nadace Archa Chantal.
 
Děkujeme všem aktivním dražitelům za přízeň a podporu a doufáme, že díla a výrobky přinesou svým novým majitelům radost :-)
 
Více informací o průběhu večera spolu s fotografiemi zveřejníme do nejdříve. Zatím si můžete prohlédnout fotografie zveřejněné v Litoměřickém deníku, na stránkách Párty Litoměřicko nebo ZDE.

 

Děkujeme!

       logo_UK_2016             
                     

  

NAZEV WEBU